prev next
 
 •  

  Тие сме, дежурните виновници!!!

  Почитувани, Во врска со вчерашните изолирани инциденти ПО ЗАВРШУВАЊЕТО на фудбалскиот натпревар меѓу екипите на Вардар и Слога (Шкупи) сакаме да ја информираме јавноста дека навивачката група "КОМИТИ" и...

   
 •  

  ВАРДАР - Слога (Скопје)

  ЗА СКОПСКИ ВАРДАР ПЕСНА СЕ ОРИ, СЛОГА ГО ПУШИ, НИЕ СМЕ ШАМПИОНИ... Минатото враќање во првата лига на Чаирскиот клуб заврши неславно, со откажување на неколку денови пред дуелот со Вардар на Градски. Долго време...

   
 •  

  ФК Вардар - ФК Апоел

  Спектакл во најава, шанса на деценијата за влез во некоја групна фаза од Европските натпреварувања. Со минување на втората рунда, не очекува полесен противник во наредната (победникот од Мидтјиланд-Линколн) и голема...

   
 •  

  Вардар - Металург

  Во недела започнува последниот круг од лигата. Повторно играме на домашен терен. Овојпат против Металург. Важен натпревар за нас бидејќи со победа на овој натпревар, веќе во наредното коло против Работнички може да...

   
сите извештаи

Последни извештаи

 
 
 

Навивачки викенд 22.03.2015

Навивачки викенд со половичен учинок. Натпреварот на кој повеќе стравувавме од крајниот исход, на крај испадна дека е само лесна задача за нашите ракометари. Сите знаевме дека минатонеделното издание во Плок беше само еден лош ден и дека со наша помош би можеле да ја елиминираме Висла. Како што најавија на страната...

 
 

Вардар - Металург 11.03.2015

Во натпреварот кој се одигра во вторник во работен термин, Вардар со бледа игра успеа да дојде до нови три бода, меѓутоа воопшто не ги задоволи вкусовите на оние кои присуствуваа на стадионот. Позитивното расположение не изостана на трибините, а за добрата атмосфера се погрижија околу 200 Комити кои се ослободија од...

 
 

Вардар-Веспрем 28-21 08.03.2015

На најдобар можен начин нашите ракометари ги завршија настапите во регуларниот дел од СЕХА лигата и му го нанесоа единствен пораз на тимот на Веспрем кој ќе ни биде главен конкурент во завршницата од регионалната лига. Комити цела сезона беа верна сенка на Вардаровите играчи, давајќи огромна поддршка на...

 
 

Силекс - Вардар 0 - 3 01.03.2015

Први три бодови за нашиот тим во пролетната полусезона која покрај во борбата за титулата, ќе биде клучна и за градењето на толку најавуваниот "Европски" Вардар. Фудбалерите одлично си ја завршија својата работа, а овојпат конечно и ние одработивме едно гостување без стандардните проблеми кои ги имавме низ...

 
 
Пријавете се за да добивате известувања за случувањата во навивачката група (извештаи, следен натпревар и сл.) на вашата електронска пошта.
E-mail: