prev next
 
 •  

  Двојна викенд програма!

  Сабота 07.03. Вардар-Веспрем Недела 08.03. Вардар-Металург На гостувањето во Кратово покажавме дека не сме заборавиле како изгледа едно сериозно гостинско издание на нашата група, а сега е време да го поправиме и...

   
 •  

  СИТЕ ВО КРАТОВО !!

  Може ли една полусезона да започне поубаво од едно бројно гостување во Кратово и враќање со трите бода? За второто треба да се погрижат нашите фудбалери кои имаа одлични подготовки и после лошиот крај на есенската...

   
 •  

  Реакција на навивачката група Комити

  Деновиве меѓу македонските телевизиски гледачи мошне актуелна е турската серија Збогум Румелија", емитувана на телевизискиот канал Сител" во вечерните часови. Станува збор за тенденциозен телевизиски проект, со...

   
 •  

  Будење од зимскиот сон!

  Секој вистински навивач ќе каже дека најтежок дел од годината му е периодот кога омилениот клуб е на пауза и нема никакви настапи. Од тој аспект, ние имаме одлични вести, бидејќи периодот без официјални натпревари...

   
сите извештаи

Последни извештаи

 
 
 

Силекс - Вардар 0 - 3 01.03.2015

Први три бодови за нашиот тим во пролетната полусезона која покрај во борбата за титулата, ќе биде клучна и за градењето на толку најавуваниот "Европски" Вардар. Фудбалерите одлично си ја завршија својата работа, а овојпат конечно и ние одработивме едно гостување без стандардните проблеми кои ги имавме низ...

 
 

Ретроспектива полусезона 2014-2015 01.01.2015

Одработена е уште една навивачка полусезона која не донесе скоро ништо ново во навивачката група Комити. Околу 150-тина наши најверни членови ги бодреа клубовите на ФК и РК Вардар на повеќе фронтови, додека остатокот од групата се појавуваше исклучиво на натпреварите кои имаа предзнак дерби или натпревари од...

 
 

Ќе страдаме, ама не се предаваме !! 14.12.2014

Од Македонските политичари често слушаме дека во земјава владеела слобода на говорот, меѓутоа никако да го потврдиме ова во пракса. Вчера се случи преседан кој веројатно сеуште не беше виден на Македонската навивачка сцена. Имено, на вчерашниот меч во ракометната сеха лига против Борац од Бања Лука беше истакната...

 
 

За кого се игра фудбалот ? 06.12.2014

Катастрофална завршница на сезоната на нашиот Вардар. Нашите манекени одамна заминаа на зимски распуст и во последните неколку натпревари, успеаа да срушат се што градеа во последните неколку месеци. Работнички успеа од двоцифрена предност да намали само на 3 поени разлика на крајот од полусезоната, а на последниот...

 
 
Пријавете се за да добивате известувања за случувањата во навивачката група (извештаи, следен натпревар и сл.) на вашата електронска пошта.
E-mail: